مهاجرت به مجارستان

اخذ تابعیت از طریق ازدواج در کشور مجارستان
اقامت در مجارستان،مهاجرت به مجارستان اخذ تابعیت از طریق ازدواج یکی از راههای مهاجرت است که با توجه به نظام حقوقی اکثر کشورهای جهان پذیرفته شده می باشد . در نظامات سابق حقوقی اینگونه بیان شده بود که ازدواج با مرد مقیم کشور مورد نظر باعث تحمیل تابعیت می گردید . برای مثال در نظام حقوقی ایران و در قانون مدنی مقرر گردیده است در صورتیکه بانوئی با مرد ایرانی ازدواج کند ، تابعیت ایرانی به آن بانو تحمیل می شود و اگر زوج خارجی با زنی که تابعیت ایران را دارد ازدواج کند ، قطعاً این ازدواج منجر به اخذ تابعیت نمی گردد . با این حال ، چنین وضع حقوقی در بیشتر کشورهای دنیا تغییر کرده است . در حال حاضر اگر شخصی با تبعه ی یک کشور ازدواج نماید ، می تواند اقامت کشور مذکور را اخذ کند و پس از گذشت مدتی کوتاه که از اقامت بگذرد ، این اقامت تبدیل به تابعیت می شود . اخذ تابعیت از طریق ازدواج در کشور مجارستان بدین صورت است که اگر متقاضی مهاجرت با شخصی ازدواج کند که تبعه آن کشور می باشد ؛ می تواند برای اقامت این کشور تقاضا نماید . البته لازم به ذکر است که اقامت با تابعیت متفاوت است و یقیناً طول مدت دریافت ویزا برای همسر مقیم یا همسر تبعه یک کشور دیگر فرق می کند . متقاضی اخذ اقامت کشور مجارستان از طریق ازدواج ، می بایست یک سری فرم های خاص را تکمیل نماید و مدارکی را به سفارت تحویل دهد تا بتواند اقامت این کشور را اخذ کند . به عبارت دیگر ، اگر شما با فردی که تابعیت آمریکا را دارد ازدواج نمایید ، مدت زمانی که اخذ ویزای همسر به طول می انجامد حدود شش ماه تا یک سال و نیم می باشد ، البته این مدت زمان برای شخصی که گرین کارت آمریکا دارد و بخواهد همسرش را به آمریکا بیاورد حدود سه تا چهار سال است. با توجه به آنچه در فوق شرح دادیم ، در کشور مجارستان نیز همینگونه است و زمان اخذ اقامت برای شخصی که با تبعه این کشور ازدواج می کند و یا با کسی که فقط اقامت آن را دارد ؛ متفاوت است . شایان ذکر است در بسیاری از کشورها پروسه برای شخصی که تابعیت آن کشور را دارد و یا برای شخصی که مقیم آن کشور می باشد ، بیش از یک سال نخواهد بود.
مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری
اقامت در مجارستان،مهاجرت به مجارستان با توجه به شرایط نا به سامان اقتصادی که در سراسر اروپا و کشورهای اروپای غربی و شمالی حکم فرماست ، سرما‌یه گذاران خارجی تمایل بسیاری به مهاجرت و انجام سرمایه گذاری مستقیم در کشور مجارستان دارند . افرادی که تمایل دارند به کشور مجارستان مهاجرت نمایند ، می توانند از طریق سرمایه گذاری این کار را انجام دهند . اولین اقدام برای شروع سرمایه گذاری در کشور مجارستان ، ثبت شرکت می باشد . از مزایای مهاجرت به مجارستان ، قوانین مربوط به امور مالیاتی است ؛ این امر بدین معناست که درصد مالیات پرداختی از سود شرکت بسیار کم می باشد و حتی در مواقعی ۱۰% می‌باشد . صاحبان شرکت قادرند از تمامی هزینه‌های موجود در شرکت استفاده نموده و مالیات کمتری پرداخت نمایند . شرایط دوستانه و آرامی که دولت برای سرمایه گذاران خارجی‌ ایجاد نموده است از دیگر مزایای سرما‌یه گذاری و ثبت شرکت در کشور مجارستان می باشد. متقاضیان سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کشور مجارستان قادرند با مالکیت 100% و بدون نیاز به شریک محلی به سرمایه گذاری و یا ثبت شرکت بپردازند و به بازارهای سراسر اروپا دسترسی پیدا کنند . سرمایه گذاران می توانند پس از 3 سال حضور در کشور مجارستان و انجام فعالیت تجاری در این کشور ، برای اخذ اقامت دائم ندرخواست نمایند وپس از 5 سال برای اخذ پاسپورت اقدام کنند . امکان اقامت و اخذ پاسپورت برای تمامی اعضای خانواده ی شخص سرمایه گذار وجود دارد . سرمایه گذاران در کشور مجارستان می توانند با داشتن اقامت کار ، در کشورهای عضو شنگن تردد نمایند و بدون هیچ محدودیتی برای انجام فعالیت های اقتصادی و حتی خرید ملک اقدام کنند .
اخذ تابعیت در کشور مجارستان از طریق تولد
اقامت در مجارستان،مهاجرت به مجارستان اساساً رابطه ای است که مابین یک دولت و یک شخص حقیقی یا حقوقی علقه ای ایجاد می کند را ” تابعیت ” می نامند که براساس آن شخص به یک کشور منتسب می گردد . این رابطه دارای سه عنصر سیاسی بودن ، معنوی بودن و حقوقی بودن می باشد . یکی از مهم ترین وجوه اخذ تابعیت ، اخذ آن از طریق تولد می باشد . در این حالت تابعیت شخص از طریق تولد حاصل می شود و این امر کاملاً غیرارادی است. اخذ تابعیت از طریق تولد به دو صورت امکان پذیر است : اخذ تابعیت از طریق خاک اخذ تابعیت از طریق خون تابعیت از طریق خاک بدین صورت است که شخص با تولد در یک کشور می تواند تابعیت آن کشور را اخذ کند . البته در بسیاری از کشورها اخذ تابعیت از طریق تولد در آن کشور مقدور نیست ؛ بلکه از طریق خون می باشد ؛ یعنی رابطه نسبی از طریق پدر و مادر به شخص منتقل می شود . البته اخذ تابعیت از طریق خون غالباً از طریق پدر می باشد . در کشور مجارستان تولد منجر به اخذ تابعیت این کشور نمی شود . ارائه ی این مطلب که در کشور مجارستان تولد مسبب اخذ تابعیت نمی شود ، نشان دهنده ی این مسئله است که سیستم اخذ تابعیت در این کشور خون می باشد . گفتنی است که سیستم اخذ تابعیت از طریق تولد در بسیاری از کشورها مدام در حال تغییر است.
اخذ ویزای کاری در مجارستان
اقامت در مجارستان،مهاجرت به مجارستان متقاضیان اخذ ویزای کار برای کشور مجارستان می توانند در زمانی نسبتاً کوتاه ، اقامت کاری در این کشور را دریافت نمایند . در صورتیکه فرد متقاضی دریافت ویزای کار پدر خانواده باشد، این امکان وجود دارد که خانواده خود را به همراه خود به این کشور ببرد. البته لازم به ذکر است که ارائه درخواست اخذ ویزای کار به سفارت کشور مجارستان ، مستلزم داشتن دعوت نامه ی کاری از طرف یک کارفرما در آن کشور است. یقیناً در صورتیکه افراد متقاضی کار در کشور مجارستان از جمله دانشجویان و تحصیل کردگان در این کشور و همچنین کشورهای اروپایی باشند ، راحت تر می توانند برای یافتن کار مورد نظر خود اقدام نمایند . چرا که دولت ها و به تبعیت آن ، کار فرمایان آن کشور تمایل دارند که اتباع و محصلین کشورخود و چه بسا تحصیل کردگان کشورهای دیگر اروپایی را برای کار استخدام نمایند .
درباره مجارستان
اقامت در مجارستان،مهاجرت به مجارستان کشور مجارستان در قسمت اروپای مرکزی واقع گردیده است . پایتخت مجارستان شهر بوداپست می باشد که یکی از زیباترینِ پایتخت ها است. از دیگر شهرهای مهم مجارستان می توان دبرسن، میشکولتس، سگد، پچ و گیور را نام برد . مساحت کشورمجارستان و جمعیت آن : مساحت مجارستان ۹۳۰۳۰ کیلومتر مربع است . مجارستان از شمال با اسلواکی، از سمت شرق با رومانی، ازسمت جنوب با کرواسی، از سمت شمال غرب با اتریش، از شمال شرقی با اوکراین و از جنوب غربی با کشور اسلوونی هم مرز است. جمعیت ساکن در کشور مجارستان بیش از ده میلیون نفر است که حدود ۸۸٪ این جمعیت را مجارها تشکیل می دهند . از دیگر تیره‌های ساکن در کشور مجارستان می توان رومانیایی‌ها، صربها، کرواسی‌ها، آلمان‌ها، و شمار نسبتاً زیادی از کولی‌ها را نام برد . زبان رسمی : زبان رسمی در کشور مجارستان ، ” مجاری ” است. واحد پول : واحد پول رایج در کشور مجارستان فورینت (HUF ) می باشد . پیش بینی می گردد که تا چند سال آینده واحد پول این کشور به یورو تغییر می یابد. در حال حاضر قیمت یک یورو معادل 299 فورینت مجارستان و قیمت یک دلار تقریباً معادل با 225 فورینت می باشد . وضعیت اقلیمی : در رابطه با وضعیت آب و هوایی کشور مجارستان می توان اینگونه بیان کرد که دارای زمستانهای سردی می باشد و ممولاً در تابستانها شاهد افزایش درجه حرارت در دشتهای مرکزی این کشور هستیم. دمای هوا در ماههای تیرو مرداد 28 تا 30 درجه سانتیگراد است و در ماههای دی و بهمن که سرد ترین ایام سال هستند ؛ احتمال کاهش دما تا منفی 15 درجه سانتیگراد نیز وجود دارد. سیستم حمل و نقل : کشور مجارستان دارای یکی از کارآمدترین و دقیق ترین سیستمهای حمل و نقل عمومی می باشد . از وسایل حمل و نقل عمومی در این کشور می توان مترو (Metro) و ترم (Tram) و اتوبوس (Bus) و اتوبوس برقی (Trolley Bus) را نام برد . تمامی وسایل حمل و نقل در مجارستان دارای سیستم 24 ساعته هستند و در تمامی ساعات شبانه روز امکان دسترسی به آنها وجود دارد . جاذبه های توریستی : کاخ رویال بوداپست ، تپه گلرت ، ساختمان پارلمان ، میدان قهرمانان ، دریاچه بالاتن ، جزیره مارگیت ، Chain bridge و… را میتوان به عنوان جاذبه های توریستی کشور مجارستان نام برد . وضعیت بیمه و درمان : مجارستان دومین کشور در دنیا می باشد که در زمینه ی تولید گیاهان دارویی و دارو فعالیت دارد. این کشور دارای بیمارستان ها و مراکز درمانی مجهزی است . لازم به ذکر است که تمامی دانشجویان در این کشور تحت حمایت بیمه درمانی قرار دارند و معمولاً از 50% تا 100% هزینه ی درمان آنها توسط شرکت های بیمه کننده تأمین می گردد . هزینه بیمه درمانی در یک سال حدود 200 یورو است. هزینه زندگی: هزینه زندگی هر فرد در کشور مجارستان دارای ارتباط مستقیم با سطح و نوع زندگی آن فرد میباشد. در نتیجه ، هزینه زندگی برای افراد مختلف ، بسته به نوع و سبک زندگی این افراد متفاوت است. به طور تقریبی ، هزینه غذا و زندگی کاملاً ساده برای مهاجرین – جدا از هزینه مسکن – در حدود 300 تا 350 یورو در ماه است . بنابراین هزینه های زندگی با در نظر گرفتن هزینه مسکن نیز در یک ماه به طور تقریبی معادل 600 تا 800 یورو در ماه می باشد .

مهاجرت به مجارستان

مهاجرت به مجارستان

چرا مجارستان را برای مهاجرت انتخاب کنیم؟

مجارستان کشوری زیبا در محدوده‌ی شینگن است که هزینه‌ی زندگی در آن (مانند مسکن، برق و آب و گاز،

حمل و نقل عمومی، بیمارستان‌ها و مدارس خصوصی) نسبت به دیگر کشورهای اروپایی کمتر است. به علاوه

شرایط مهاجرت به آن هم به نسبت آسان‌تر می‌باشد. پس شما این امکان را دارید که با هزینه‌های بسیار کمتر و

شرایط آسان‌تر اقامت اروپا را به دست آورده و به راحتی به ۲۷ کشور عضو اتحادیه‌ی اروپا سفر کنید و از دیگر

مزایای شهروند اروپایی بودن بهره ببرید. در این مقاله روش‌های مهاجرت به مجارستان را مرور خواهیم کرد.

 

مهاجرت از طریق تجاری و تأسیس شرکت

برنامه‌ی اقامت کارآفرینی در مجارستان بسیار ارزان‌تر از دیگر کشورهای اروپایی است و فقط با سرمایه‌گذاری مبلغ ۵۰ هزار یورو می‌توانید این کار را انجام دهید. برای این کار شما باید:
• یک شرکت در مجارستان تأسیس کنید.
• طرح تجاری مناسب داشته باشید.
• مطمئن شوید که تمامی موارد مورد نیاز برای موفقیت شرکت را فراهم کرده‌اید.

بعد از اینکه شرکت خود را تأسیس کردید و اقامت دریافت کردید، اعضای خانواده‌تان نیز می‌توانند درخواست اقامت بدهند و به شما ملحق شوند. یکی از مدیران شرکت می‌تواند بدون نیاز به اجازه‌ی کار اقامت دریافت کند، ولی بقیه‌ی مدیران نیاز به دریافت اجازه‌ی کار دارند تا به عنوان کارمند در شرکت مورد نظر شناخته شده و بتوانند اقامت دریافت کنند. ملزومات دریافت اقامت از طریق تأسیس شرکت به شرح زیر هستند:
• ثبت شرکت به همراه حساب بانکی و حساب‌های مالی
• حداقل یک سفر کوتاه به مجارستان برای تأسیس شرکت و افتتاح حساب بانکی
• داشتن طرح تجاری خوب و محکمبرای فعالیت تجاری در دست اقدام
• اجاره یا خرید محل تجاری
• بیمه‌ی مسافرتی کامل و بعد از دریافت اقامت بیمه‌ی سلامت کامل
• ثبت درآمد از طریق طرح تجاری یا از منابع دیگر
• گواهی عدم سوء پیشینه

 

مهاجرت به مجارستان

در این روش حداقل سرمایه‌ی اولیه‌ برای تأسیس شرکت ۱۰ هزار یورو است و بعد مبلغ ۳۵ هزار هم

باید طی سه سال آینده در شرکت‌تان سرمایه‌گذاری کنید. یکی از مزایای تأسیس شرکت در مجارستان

این است که هیچ اجباری برای سپرده گذاری در بانک نیست و درست بعد از افتتاح شرکت می‌توانید تمام

سرمایه‌ی اولیه‌ی خود را هزینه کنید (هزینه‌ی سرمایه‌گذاری، اجاره‌ی انبار، خرید لوازم اولیه و غیره).

برای شروع این پروسه باید ابتدا ویزای کوتاه مدت ورود به مجارستان و تأسیس شرکت و خصوصا

افتتاح حساب بانکی شخصا اقدام کنید. سپس باید برای ویزای بلند مدت یا ویزای نوع D اقدام کنید

و سپس بعد از اینکه شرکت‌تان را تأسیس کردید باید برای کارت اقامت دو ساله درخواست دهید.

این اقامت موقت دو ساله به شما اجازه می‌دهد تا در مجارستان زندگی کنید

و به کشورهای حوزه‌ی شینگن سفر کنید.

حتی می‌توانید با همین کارت اقامت دو ساله، به مدت ۹۰ روز در کشورهای اروپایی عضو شینگن زندگی کنید.

این اقامت می‌تواند تا دو تا دیگر تمدید شود، و بعد از ۵ سال اقامت مداوم در مجارستان می‌توانید درخواست

اقامت دائم بدهید.

 

کارت آبی

کارت آبی نوعی اجازه‌ی اقمات است که به کارمندان رده بالا در مشاغل بالا داده می‌شود و مدت زمان آن ۴ سال

است که قابل تمدید هم هست. دارندگان کارت آبی می‌توانند مانند یک شهروند اروپایی به راحتی و بدون نیاز به

ویزا به دیگر کشورهای عضو شینگن سفر کنند.

برای درخواست کارت آبی فرد باید:

• قرارداد کاری معتبر یا پیشنهاد کاری از کارفرما برای حداقل یک سال داشته باشد.
• میزان درآمدش متناسب با حداقل حقوق مشخص شده باشد. (۱۳.۷۱۶ یورو در سال)
• اثبات کند موارد مورد نیاز برای احراز صلاحیت در شغل مورد نظر را دارا است.
• پاسپورت و ویزای معتبر داشته باشد.
• بیمه‌ی سلامتی داشته باشد.
کارت آبی به افراد زیر (از کشورهای غیر اروپایی) اعطا نمی‌شود:
• افرادی که تقاضای پناهندگی کرده‌اند یا از کمک‌های مالی دولتی استفاده می‌کنند.
• فردی که به صورت موقت از حفاظت و کمک دولت مجارستان استفاده کرده باشد.
• افرادی که برای انجام تحقیقات به مجارستان آمده‌اند.
• افرادی که تحت شرایط دیگر اقامت دریافت کرده‌اند.
• افرادی که از یک کشور اروپایی دیگر اقامت بلند مدت دریافت کرده‌اند.
• افرادی که با ویزای سرمایه‌گذاری وارد مجارستان شده‌اند.
• افرادی که با ویزای کار فصلی وارد مجارستان شده‌اند.

 

مدارک مورد نیاز:

مدارکی که برای درخواست کارت آبی نیاز است به شرح زیر هستند:
فرم درخواست
قرارداد کاری که بین کارفرما و فرد غیر اروپایی که به مدت ۴ سال بسته شده است

مدارک تحصیلی، آموزشی، زبان، تجربیات حرفه‌ای و مدارک مربوط به هر نوع مهارت که

به زبان مجارستانی ترجمه‌ی رسمی شده باشند.

فرم ثبت آدرس محل زندگی که به امضای مالک رسیده باشد.
درآمد سال قبل و تسویه‌ی مالیاتی
گواهی درآمد و حقوق که به امضای کارفرما رسیده باشد به همراه قرارداد کاری
دیگر مدارک مربوط به مسائل مالی مانند تراز بانکی و حساب بانکی

اگر قصد مهاجرت به مجارستان را دارید روش های متعددی جهت این اقدام وجود دارد.

 

خرید ملک و مهاجرت به مجارستان

بازار مسکن در مجارستان از سال ۲۰۱۶ رونق گرفت و قیمت‌ها افزایش پیدا کرد. حارجی‌ها و

افراد غیر اروپایی برای خرید ملک باید اجازه‌ی اقامت معتبر داشته باشند تا بتوانند ملک خریداری کنند.

بسیاری از وکلا توصیه می‌کنند که قبل از خرید خانه بهتر است شرکت خود را در مجارستان تأسیس کنید.

اقامت دائم

بعد از ۵ سال زندگی مداوم در مجارستان می‌توانید اقامت دائم دریافت کنید. به این منظور باید

۱۸۳ روز در سال آنجا زندگی کرده باشید و بیشتر از ۶ ماه از کشور دور نباشید. بعد از ۸ سال

زندگی کردن در مجارستان و به شط دانستن زبان می‌توانید شهروندی نیز دریافت کنید.

مهاجرت به مجارستان

4 دیدگاه ها

 1. Mehrzad گفت:

  سلام ميخواستم بپرسم ايا بلو كارت مجارستان داريم اصلا و شرايطش چي هست ابا ميشه بلو كارت مجارستان گرفت با چه شرايط و هزينه اي؟؟

 2. admin گفت:

  بله، اقامت کاری در مجارستان امکان پذیر است

 3. حبیبه گفت:

  سلام
  با توجه به مشکلاتی که تحریمها ایجاد کرده اند در باز کردن حساب بانکی در بسیاری از کشورها، آیا در مجارستان بازکردن حساب بانکی ممکن هست؟ و اگر ممکن نباشه چطور میشه با ثبت شرکت اقامت گرفت؟ اگه راهی داره لطفا توضیح بدین.ممنونم

 4. admin گفت:

  سلام
  بله در صورت لزوم در این زمینه براتون اقدام میکنیم
  میتونید تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتی ربات *