اقامت در فرانسه ، خرید ملک در فرانسه

اقامت در فرانسه ، خرید ملک در فرانسه

اگر شما شهروند کشوری غیر اروپایی هستید و قصد اقامت در فرانسه ، خرید ملک در فرانسه را دارید، اگرچه ممکن است این فرایند کمی سخت‌تر از شهروندان اروپا باشد اما غیر ممکن نیست. فرقی نمی کند پاریس، مارسی، لیون یا یک شهر کوچک را انتخاب می‌کنید، به هر حال بهتر است بدانید که گزینه‌های زیادی برای خرید خانه، آپارتمان یا زمین وجود دارند. به این دلیل که شهروندان فرانسه تمایل زیادی به خرید ملک ندارند و فقط ۵۷ درصد از آنها مالک خانه‌های خود هستند، بازار مسکن در فرانسه قابلیت‌های فراوانی برای خارجی‌ها و افراد غیر مقیم فراهم می‌کند. در این مقاله می‌خواهیم ببینیم برای خرید خانه در این کشور زیبا از کجا باید شروع کنید و چه مراحلی در پیش دارید.

آیا خارجی‌ها می‌توانند در فرانسه ملک خریداری کنند؟

بله. در حال حاضر، هیچ محدودیتی برای اقامت در فرانسه ، خرید ملک در فرانسه برای افراد غیر اروپایی وجود ندارد، البته ممکن است فرایند آن کمی برای خارجی‌ها سخت‌تر باشد. اگر از طریق مشاورین املاک اقدام کنید، این فرایند برایتان هموارتر خواهد شد. البته باید مراقب باشید چون ممکن است قیمتی که به شما پیشنهاد می‌دهند حتی تا دو برابر بیشتر از پیشنهادی باشد که به فرانسوی‌ها می‌دهند. به همین دلیل اگر فردی را در فرانسه می‌شناسید بهتر است از او بخواهید تا در این راه با شما همراه شود تا بتوانید قیمت مناسب‌تری پیدا کنید.

بازار معاملات املاک در فرانسه چگونه است؟

در حال حاضر، بازار املاک فرانسوی شیب ثابتی دارد و در دو سال گذشته، قیمت املاک حدود ۸ درصد افزایش داشته است. به جز بحرانی که در سال ۲۰۰۹ و ۲۰۱۳ رخ داد، بازار مسکن در فرانسه معمولا بازاری قوی است به این دلیل که افراد زیادی به هدف سرمایه گذاری یا برای گذراندن تعطیلات اقدام به خرید خانه می‌کنند. با این حال، خیلی از فرانسوی‌ها اجاره را به خرید ترجیح می‌دهند. شاید یکی از دلایل این امر، گران بودن خانه خصوصا در پاریس باشد. در پاریس قیمت هر متر مربع ۸۰۰۰ یورو است. با این حال قیمت ملکی که می‌خواهید خریداری کنید در مناطق شهری یا روستایی یا حومه‌ی شهر بسته به شهر یا استان بسیار متفاوت خواهد بود و از ۱۰۰ هزار یورو شروع می‌شود و به چند میلیون یورو هم می‌رسد.

چطور می‌توانم ملک مناسب را انتخاب کنم؟

در اصل نوع ملکی که در فرانسه پیدا می‌کنید به موقعیت جغرافیایی بستگی زیادی دارد. مثلا در پاریس بعید می‌رسد که بتوانید چیزی بیشتر از آپارتمان پیدا کنید، اما در مناطق بیرون از شهر می‌توانید ویلا، خانه‌های روستایی و حتی زمین هم پیدا کنید.

شرایط ملک

در فرانسه این وظیفه‌ی قانونی صاحب ملک است که شما را از تمامی شرایط مطلع کند. این شرایط می‌تواند مرتبط با هزینه‌های انرژی باشد یا مربوط به خطرات ناشی از بلایای طبیعی و در گزارشی به نام گزارش شرایط ملک نوشته می‌شود. قبل از اینکه قرارداد خرید ملک را امضاء کنید حتما از دریافت گزارش شرایط ملک اطمینان حاصل کنید.

مراحل خرید خانه برای خارجی‌ها چیست؟

اگر برای خرید ملک آماده هستید مراحل زیر به شما نشان می دهند باید از کجا شروع کنید:

 1. تصمیم بگیرید می‌خواهید در کدام منطقه‌ی فرانسه خانه بخرید.
 2. قیمت خانه‌های مشابه را در منطقه‌ی مورد نظر تحقیق کنید.
 3. از مشاور املاکی بخواهید که به شما کمک کند.
 4. ملکی را انتخاب کنید.
 5. گزارش‌های مربوط به شرایط خانه را با دقت مطالعه کنید.
 6. قیمت خود را پیشنهاد دهید.
 7. پیش قرادادی به نام compromis de vente امضاء کنید که هر دو طرف را به خرید و فروش متعهد کند.
 8. از وکیلی بخواهید تا در مورد ملک مورد نظر و مراحل قانونی مانند ثبت زمین، حقوق مالکیت، مرزها و حقوق مسیرهای رفت و آمد تحقیق کند.
 9. قرارداد نهایی را به نام acte de vente امضاء کنید.

 

آیا می‌توان از وام‌های بانکی برای خرید ملک استفاده کرد؟

خارجی‌ها هیچ محدودیتی برای دریافت وام مسکن ندارند. البته ممکن است قوانین اخذ وام و مالیات‌های مربوطه تا حدودی متفاوت باشد اما در نهایت فرایند یکی است. یکی از مهمترین محدودیت‌هایی که برای دریافت وام وجود دارد درآمد ماهیانه‌ی شماست. باید ثابت کنید که قسطی که قرار است بپردازید یک سوم درآمد ماهیانه‌تان است. در این صورت بانک‌های فرانسوی و حتی بانک‌های بین‌المللی ۷۰ تا ۸۰ درصد قیمت خانه را به شما به صورت وام می‌پردازند. در بیشتر بانک‌ها کارمندان انگلیسی زبان هستند که می‌توانند به شما کمک کنند، اما به هر حال فکر بدی نیست اگر بتوانید مترجمان محلی را استخدام کنید تا مطمئن شوید مشکلی در قرارداد وام‌تان پیش نمی‌آید.

چه نوع هزینه‌ها و مالیات‌هایی باید بپردازم؟

همین‌طور که بودجه‌تان را برای خرید ملک محک می‌زنید باید به هزینه‌های دیگری نیز که در کنار هزینه‌ی خرید خانه باید بپردازید فکر کنید. از جمله:

 • هزینه‌ی مشاور املاک: تا ۱۰ درصد از هزینه‌ی ملک
 • هزینه‌ی وکیل: بسته به قیمت خانه دارد که از حدود یک درصد تا ۵ درصد خواهد بود
 • هزینه‌ی ثبت: ۰.۶۰ تا ۴.۸۹ درصد از قیمت خانه
 • مالیات: ۲۰ درصد قیمت خانه
 • هزینه‌ی ثبت زمین: ۰.۱۰ درصد

وقتی تمام این موارد را در نظر گرفته و بررسی کردید، برای خرید ملک آماده خواهید بود.

اقامت در فرانسه ، خرید ملک در فرانسه

دیدگاه ها بسته شده است